Dodržování pitného režimu je u sportovců základ

Není pochyb o tom, že správný pitný režim je pro člověka důležitý a je třeba na to myslet. U sportovců to platí dvojnásob. Jelikož při sportovních aktivitách dochází ke ztrátě vody pocením. Pocením dochází i ke ztrátě cenných látek. Nedostatečný příjem tekutin by mohl mít při sportovních činnostech neblahé důsledky. Právě z tohoto důvodu jsou nabízeny nápoje vhodné pro sportovce, díky kterým doplní nejen tekutiny, ale i vitamíny, minerály a další živiny, jež jsou pro aktivní život důležité.

Doplňte s vodou minerály

Obsah minerálů v pitné vodě vlivem úpravy není mnohdy pro aktivní život dostačující. Ve vodě často chybí antioxidanty, které jsou nepostradatelné pro lidský organismus a jeho správné fungování. V tomto případě je vhodnější variantou voda, která pochází z přírodního zdroje. Takovým příkladem je například alkalická minerální voda Aqua Nobel, která obsahuje přírodní zdroj minerálů a antioxidanty. Díky svému vysokému pH má silnější hydratační účinky a lepší vstřebatelnost.

BCAA nápoje doplní aminokyseliny

BCAA nápoje patří mezi sportovci k velice populárním. Jde o funkční nápoje, které obsahují významné esenciální aminokyseliny (L-leucin, L-isoleucin a L-valin), které si není schopno lidské tělo vyrobit samo. Jelikož jsou součástí svalové hmoty, tak jejich dodávání je při sportovních aktivitách nezbytné. Jejich hlavní funkcí je regenerace a ochrana svalové hmoty. Dále se BCAA voda podílí na zvýšení svalové tkáně a ochranu svalů při dietách. BCAA nápoj navíc obsahuje správný poměr jednotlivých aminokyselin, aby byl efekt nejúčinnější. 

Proteinové nápoje

Nezmínit proteinové nápoje by snad ani nešlo, jelikož dnes jsou již běžným doplňkem stravy mnoha sportovců. Ne nadarmo lze na trhu najít širokou nabídku proteinových prášků a nápojů. Běžně dostupný je dnes i veganský protein pro sportovce, kteří preferují rostlinnou stravu. Konzumací proteinových nápojů získá tělo dostatečný přísun bílkovin, které byly při sportovních aktivitách spotřebovány. Hlavním smyslem proteinových nápojů je podpora růstu a regenerace svalové hmoty, proto jsou vyhledávanými nápoji vytrvalostních a silových sportovců.