Jak začít hubnout a nezbláznit se

Toužíte po své vysněné postavě, ale pořád se vám nedaří za svým snem jít? Pak je třeba najít chybu a co nejrychleji ji odstranit. Je to lenost nebo prostě jen nevíte jak začít? To vše jsou ale jen výmluvy a dokud je nepřekonáte, nepodaří se vám hnout z místa.

Když nevíte, jak začít

Jednou z častých výmluv, proč se lidé ještě nepustili do shazování přebytečných kil, je to, že nevědí, jak by měli začít. Řešením ale jen začít jakkoliv. Nazujte botasky a vyběhněte. Neřešte, že nemáte vhodné kalhoty na běh nebo že se po vás lidé ohlížejí. Možná vám jen závidí, že jste to dokázali zahodit všechny zábrany a jít si zaběhat. Zbavení se ostychu je jedním ze skvělým způsobů, jak začít. Na internetu najdete spoustu návodů, čím je dobré začít a do čeho se naopak pustit až po čase. Inspirujte se články lidí, kteří ví, o čem mluví. Pokud máte raději osobní kontakt, můžete se obrátit na některého z poradců na výživu. Pozor si jen dejte na ty, kteří se za poradce považují, avšak ve skutečnosti jimi nejsou.

Podívejte se také na: magazín o cvičení a povídky

Tento trend takzvaných nutričních poradců se velmi rozmohl, avšak rada od někoho, kdo není odborníkem, by vám také mohla být spíše na škodu, než k užitku. Raději se proto podívejte, zda vaše nejbližší nemocnice nedisponuje poradci na výživu. Jejich konzultace totiž budete mít hrazené zdravotní pojišťovnou a především budete čerpat informace od osob, které mají vystudovaný příslušný obor na vysoké škole a tedy disponují potřebnými znalostmi, díky kterým zhubnete snadno a rychle. Většinou se na prvním setkání seznámíte s dalším postupem, necháte si změřit tělesné míry a pustíte se do první kroků k vaší vysněné postavě. Kromě jídla ale budete řešit také pohyb, protože co si budeme nalhávat – pokud nebudete dostatečně sportovat, úprava jídelníčku vám sama o sobě stačit nebude. I kdyby se vám zhubnout podařilo, nebude se jednat o trvalý a dlouhodobě udržitelný stav.

Ve dvou se to lépe táhne

Pořiďte si pro své hubnutí parťáka, který má stejný cíl. Vzájemně si budete skvělou podporou, můžete společně sportovat, objevovat nová dietní jídla a především si budete vzájemně skvělou motivací. Zbavíte se tak například ostychu z návštěvy fitness centra. Když budete mít parťáka, můžete spolu sdílet své výsledky a porovnávat, kdo je na tom s hubnutím lépe a naopak na čem by měl ten druhý ještě zapracovat. Nemusíte mít parťáka ale jen jednoho. Zapojte se například do internetových diskuzí, kde lidí s podobným cílem najdete ještě mnohem víc. Je skvělé, když vidíte, že na tom jsou někteří lidé podobně jako vy a potýkají se se stejnými překážkami. Můžete tak snadno zjistit spoustu užitečných rad a nápadů a na oplátku můžete vy ostatním poradit, co vám nejvíc pomáhá a jak úspěšně hubnete vy.