Co jste možná nevěděli o kontaktních čočkách

Někteří z nás se stydí nosit dioptrické brýle, jiní je nemohou nosit kvůli svému povolání. Řešením v takových případech jsou kontaktní čočky, jejichž obliba stále stoupá. Kromě toho, že mohou některým z nás výrazně usnadnit život a dovolit aktivity, které s brýlemi nejsou možné, mohou také během několika vteřin změnit barevný tón vašich očí. Výjimkou nejsou ani neonově zářící oči, kterých pomocí kontaktních čoček můžete také velmi snadno dosáhnout. Ačkoliv jsou kontaktní čočky velmi rozšířené, stále panují mezi lidmi řady mýtů, které se dnes pokusíme uvést na pravou míru.

Kontaktní čočky a sport – jde to dohromady?

Někteří tvrdí, že ano, jiní zastávají opačný názor. Na čí straně ale pravda ve skutečnosti je? Pochopitelně, že pravdu mají ti, kteří tvrdí, že kontaktní čočky nejsou pro sport žádnou překážkou. ba naopak řada sportovců tento trend vítá, jelikož dioptrické brýle je během sportování zbytečně omezovaly. Právě v tom tkví praktičnost jejich použití. Už se nemusíte obávat o své brýle při pobytu v bazénu a už vůbec se nemusíte bát ponořit pod vodu. Samozřejmě je ale třeba dbát na důkladnou hygienu. Kontaktní čočky musíte dodržovat pomocí speciální desinfekčního roztoku. Při koupání v bazénu je třeba oči chránit před bazénovou chemií. Vhodné jsou tedy například jednorázové kontaktní čočky, které po koupání nahradíte jinými. Obavy nemusíte mít ani z toho, že by se vám během sportovní aktivity kontaktní čočka uvolnila. Jsou vyráběny tak, aby dokázaly odolat prudkým pohybům. Existují i speciální kontaktní čočky určené pro konkrétní druhy sportů. Pokud jste vášnivý sportovec a potřebujete kontaktní čočky, rozhodně se po těch speciálních porozhlédněte.

Shlédněte také: Úvěrové podvody a ekonomické novinky

Pracuji za počítačem – mohu nosit kontaktní čočky?

Odpověď zní ano! Kontaktní čočky jsou způsobené tomu, aby zvládali delší sledování obrazovky monitoru. Rizikovější by mohl být pobyt v klimatizované kanceláři, ale v takovém případě stačí opět sáhnout po speciálních kontaktních čočkách a roztoku, který pomáhá regulovat vlhkost na povrchu čočky i pod ním. To je velmi důležité pro práci v za počítačem. Nejen že tak dostane vy patřičný komfort, ale vaše oči budou navíc perfektně chráněny. Zapomeňte na neskladné brýle a vyzkoušejte kontaktní čočky, které vám usnadní váš pracovní den.

Může kontaktní čočky nosit i alergik?

Pochopitelně, že může, pokud si pořídí speciální roztok s látkami proti alergiím. Stačí se poradit se svým optometristou a nechat si doporučit produkt na míru, se kterým budete spokojeni. Kontaktní čočky se vyrábí z více možných materiálů, a není tak těžké mezi nimi najít ten, který vám a vašim očím bude sedět nejvíce. Klidně můžete začít jednorázovými čočkami a vyzkoušet tak více druhů, než najdete ty pravé.