Jak zabránit ploché noze? Koupí kvalitních dětských bačkůrek

Repertoár dětských bot je v dnešní době nepřeberný. To nejlepší, co můžete pořídit, jsou ale pořád staré dobré dětské bačkůrky. Jak vybrat ty správné?

Vybrat opravdu kvalitní dětské bačkory je poměrně náročné. Musíte si při tom hlídat celou řadu vlastností. Při špatném výběru byste mohli vaše dítě odsoudit ke zdravotním problémům, které by jinak nemuseli nastat. Tento článek vám pomůže vybrat takové bačkůrky, které ve vývinu vašeho dítěte rozhodně bránit nebudou.

Hrozí plochá noha

Kouzlo dětských bačkůrek je v tom, že je můžete pořídit takřka jakémukoliv dítěti. Je jedno, jestli už se blíží předškolnímu věku, nebo jde o batole. Bačkůrky jsou ideální obuví pro jakékoliv věkové kategorie. Mají totiž dokonalé rozměry na to, aby se dobře obouvaly i vyzouvaly. Dobře vybrané bačkůrky navíc nebudou bránit v rozvoji chodidla a navíc budou pohodlné. Jaké zásady byste při jejich výběru měli dodržet?

Dejte si pozor především na to, aby měly ohebnou a neklouzavou podrážku. U malých dětí je to obzvlášť důležité, protože ještě nemají dostatečně rozvinuté kosti. Jsou spíše chrupavčité a dobře tvárné. Vybírejte tedy pouze takové dětské botičky, které dokonale padnou a mají dostatečně měkkou podrážku. V opačném případě by vaše dítě mohlo mít problémy s plochou nohou. A to se v pozdějším věku špatně řeší.

Další vlastnosti

Velice důležitá je také stélka. Sáhněte pouze po takové, která je anatomická a savá. Špička boty by měla být pokud možno kulatá a dostatečně vzdálená od palce. Dávejte si pozor na to, aby mělo dítě v botě dostatečný prostor. Tím nechceme říct, že byste měli kupovat o jedno číslo větší boty, to rozhodně ne. Ideální velikost ale poskytuje dostatek prostoru při chůzi a netlačí na prsty. Pata by pak měla být dostatečně měkká, fixovaná a poskytovat kvalitní oporu při chození.