4 tipy na posílení imunity

Správná funkce imunitního systému je skvělým obranným systémem, který naše tělo chrání před nepříjemným onemocněním. Abychom však dosáhli toho, že bude naše imunita v kondici, je třeba o ni správně pečovat a dělat vše pro její posílení. Přinášíme vám několik zásadních tipů pro posílení imunity. Zvládněte letošní rok bez nemocí!

1) Doplňujte potřebné vitamíny

Tak často zmiňované pravidlo a přesto stále velmi podceňované. Přitom to jsou právě vitamíny a minerály v našem těle, které mu pomáhají jak s prevencí vůči nemocem, tak s následnou léčbou. Pokud vaše tělo bude mít potřebné nemoci, snáze se bude nemoci bránit. Imunitu nejvíc posílíte vitamínem C, který naleznete například v citrusových plodech. Vysoké množství vitamínů C získáte i prostřednictvím šípkového čaje, ale nesmíte jej zalít vroucí vodou, která by vitamíny zničila. Pokud dáváte přednost potravinovým doplňkům, sáhněte po tabletách Celaskon nebo rovnou po multivitamínech, pomocí kterých dostanete do těla více prospěšných látek.

Sledujte: erotický magazín

2) Udržujte v kondici své tělo

Pokud chcete, aby vaše imunita hravě zvládla nápor sychravého počasí, musíte ji posilovat i fyzicky. To ale rozhodně neznamená, že máte propotit hodinu v posilovně. Vaší imunitě mnohem více pomůže běh v terénu nebo dlouhá procházka. Skvělý je také pobyt v sauně. Střídání tepla a zimy při skoku do bazénu po sauně je dobrý způsob, jak vytrénovat svoji imunitu. Otužovat se můžete ale i ve sprše, kdy na konci sprchování snížíte teplotu vody. Nepouštějte se ale do radikálních skoků a teplotu vody snižujte postupně. Určitě vám prospěje i pobyt v bazénu nebo vířivce. Vynikající alternativou je venkovní vířivka, kde můžete pobývat v teplé vodě, zatímco teplota okolního vzduchu bude pod nulou.

3) Jezte zdravě a pravidelně

Snad každý poradce na výživu vám řekne, že máte jíst menší porce, ale vícekrát denně. Někdy může být těžké toto pravidlo dodržet, ale věřte, že má své důvody. Nevynechávejte ráno snídaně, pomocí kterých nastartujete svůj metabolismus. Po šesté hodině večer jezte jen snadno stravitelná a menší jídla. Imunitě pochopitelně bude nejvíce svědčit zelenina, ovoce a různé druhy ořechů a semínek. Tělu byste měli dopřát i hořčík a to například prostřednictví minerálních vod. Z nápojů dále vybírejte spíše ovocné a bylinkové čaje. Vyhýbat byste se naopak měli slazeným limonádám, cukrovinkám a bílému pečivu.

4) Buďte optimistou

Většina problémů pramení v lidské hlavě a právě tam je třeba vybudovat účinný systém, který nám pomůže se na svět dívat optimisticky. Jasná mysl je totiž skvělý lék a dobrá nálada dokáže vyřešit kdejakou potíž. Nenechte se rozhodit špatným počasím nebo nepříjemným rozhovorem z kolegou. Berte svět s nadhledem a užívejte si každé minuty naplno.