Máte rádi kávu? Vyzkoušejte tu z pampelišky

Káva je jeden z neoblíbenějších nápojů na celém světě. Lidé ji milují pro její výrazné aroma a zároveň nedají dopustit na její povzbuzující účinky. Káva je ve skutečnosti v malé míře zdravá. Pokud jste ale na tomto nápoji závislí a rádi byste její konzumaci omezili, vyzkoušejte kávu z kořene pampelišky. Že jste o ní ještě neslyšeli? Nevadí! Dnes si totiž kávu z pampelišky představíme.

Něco málo o pampelišce

Pampeliška, správně smetánka lékařská, je typickou květinou pro jarní rozkvetlou louku. I když je noční můrou zahrádkářů, z hlediska přírodní medicína je velmi vzácnou rostlinkou. Kořen pampelišky totiž obsahuje řadu prospěšných látek. Jeho aroma se navíc velmi podobá kávě, a proto se v posledních letech stalo oblíbenou náhražkou tohoto kofeinového nápoje.

Máte rádi kávu? Vyzkoušejte tu z pampelišky

Zdravější alternativa kávy se vyrábí z kořene této žluté jarní rostlinky.

Proč pít kávu z pampelišky

Asi se ptáte, proč pít pampelišku a nedopřát si raději šálek dobré kávy? V první řadě je to fakt, že se jedná o nekofeinovou alternativu tohoto nápoje. Pro lidi, kteří se snaží odvykat kávě, je tento typ velmi přínosný. Jako káva opravdu chutná, ale nemusíte se bát žádného kofeinu.

Dalšími a velmi důležitými body, proč kávu z pampelišek pít, jsou její úžasné léčivé účinky na lidský organismus. Kořen pampelišky totiž pomůže s detoxikací organismu, především při očistě jater a žlučníku. Látky obsažené v kořenu zrychluji lidsky metabolismus. Kromě toho zlepšují činnost ledvin a odstraňují potíže s akné a zácpou. V poslední řadě jsou i účinným lékem na klouby.

Pampelišková káva je na trhu stále novinkou. Pokud se ptáte, kde ji seženete, vyzkoušejte zdravé výživy a lékárny. A počkáte-li si na jaro, můžete si kořen usušit a namlít sami.

Vyzkoušejte tuto kávu. Uvidíte, že její chuť si zamilujete.