Vyzkoušejte lymfatickou masáž

Lymfatická masáž je druh masáže, která naše tělo nejen příjemně uvolní a dostane do fáze relaxace, ale dá se považovat i za kosmetický zákrok. Díky této masáži totiž můžete odstranit celulitidu, nebo zabránit řadě nepříjemných zdravotních problémů.

Co je lymfatický systém

O lymfatickém systému už určitě slyšel každý. Víte ale, k čemu je lymfatický systém dobrý a proč je masáž této části těla důležitá? Lymfatický systém je rozložen po celém našem těle a kopíruje cévní systém. V lymfě proudí míza, která je poháněna svaly, dýcháním a pulsováním cév. Tato míza je hlavním producentem naší obranyschopnosti, ale také má velký podíl na většině nemocí dnešní doby. Oslabený lymfatický systém poznáme podle otoků, které začínají na kotnících a pomalu postihují celé tělo.

Před masáží

Pokud trpíte virovým, či bakteriálním onemocnění, tuto masáž vám nedoporučujeme. Rozprouděním lymfatického systému by došlo k rozproudění škodlivých látek po celém těle a váš stav by se tak mnohem zhoršil. Nehodí se ani pro ty, kteří trpí srdeční vadou, onemocněním ledviny, onemocněním štítné žlázy, nebo vysokým krevním tlakem.

Jak na masáž

Jestli chcete správně rozproudit lymfatický systém, je ideální zajít si ke specialistovi na masáž lymfy. My vám ale dnes přinášíme pár jednoduchých kroků, s nimiž lehce rozproudíte lymfatický systém sami.

  1. Nad klíční kostí udělejte pět až sedm jemných kroužků, kterými aktivujte nejdůležitější body lymfy.
  2. V dalším kroku přiložte dlaně na krk ze strany a jemně s nimi kružte ve směru šipky. Lymfa tak bude proudit ze strany krku ke klíční kosti.
  3. Nyní přiložte prsty k zadní části krku a pod temeno hlavy. Kroužky masírujte lymfu.
  4. Dále pokračujte v podpaží, kde krouživými pohyby obnovíte tok lymfy v oblasti rukou, dekoltu a prsou.
  5. Proti otokům a celulitidě udělejte 10 kroužku v tříslech směrem na vnitřní stranu stehna. Mezi jednotlivými kroužky udělejte vteřinovou pauzu.
  6. V posledním kroku masírujte lymfu v podkolenních jamkách opět se vteřinovými pauzami.

Masáž musí být velice jemná a příjemná. Díky masáži rozproudíte lymfu a posilníte svou obranyschopnost.